Váš vlastní eshop ještě dnes!
PRESTASHOP - kvalitní eshop s českou podporou, testování ZDARMA

Základní moduly Prestashop

Jak se zbavit obrázku iphonů, cizích kontaktních údajů atd? Je potřeba nastavit alespoň několik základních modulů.

Jak nastavit modul?

  1. V administraci klikněte na záložku "Moduly"
  2. V levé horní části stránky vidíte textové pole s tlačítkem "Hledat", zadejte jméno hledaného modulu a klikněte
  3. Objeví se výpis nalezených modulů, klikněte na "Konfigurovat" pod jménem daného modulu (za předpokladu že je již instalován)

Informace platí pro moduly použité v základní šabloně Prestashop a části komerčních šablon. Řada novějších komerčních šablon nicméně používá svoje vlastní sety modulů ovlivňujících vzhled. V takové šabloně se nejsnáze zorientujete pokud zapnete volbu Live Edit.
Název modulukrátký názevK čemu modul slouží
Blok horní hlavní nabídkabloktopmenu Odkazy v horním horizontálním menu.
Editor úvodní stránky shopu editorialNahradíte obrázek iphonů a text ve střední části hlavní strany. Většina šablon Prestashop používá nějaký slider pro střídání obrázků v horní části hlavní strany, v tomto případě je rozumné obrázek v Editoru smazat a použít jen textové pole pro přivítání návštěvníků
Posuvník s obrázky pro hlavní stránkuhomesliderVyměňte obrázky které se střídají v horní části hlavní strany. Pro základní šablonu i řadu jiných šablon jsou ideální obrázky o rozměrech 535 x 300 px
Doporučené produkty na hlavní stráncehomefeatured V detailu každého produktu je záložka Associace. Pokud zde zařadíte produkt do hlavní kategorie (obvykle Domů), objeví se v "Doporučené produkty" na hlavní stránce.
Blok s dodavateliblocksupplier V základní šabloně se objevuje v levém sloupci. Pokud jej nepotřebujete, klikněte na zakázat (hned vedle Konfigurace u výpisu modulu)
Blok výrobcůblockmanufacturerPlatí pro něj to co pro blok s dodavateli.
Blok CMSblockcms V základním nastavení: odkazy na informační stránky v bloku informací v levém sloupci a odkazy pod "Informace" v patičce. V konfiguraci modulu lze nastavit které bloky budou použity a jaké odkazy z nich půjdou. Vlastní obsah informačních stránek se zadává v administraci: "Konfigurace - Stránky v CMS"
Blok reklamyblockadvertisingV základním nastavení je to obrázek monitoru s odkazem na prestashop.com v levém sloupci. Jak obrázek tak odkaz můžete pochopitelně v administraci modulu vyměnit, nebo modul zcela vypnout.
Blok ujištěníblockreinsuranceŠedý proužek ikonek nad patičkou
Bloks sociální sítěblocksocialSloupec v patičce ... facebook, twitter
Blok kontaktní informaceblockcontactinfosSloupec v patičce - Kontaktní informace
Blok KontaktblockcontactBloček "Napište nám s kontaktími informacemi, v základní šabloně v pravém sloupci
Blok prodejnyblockstoreNáhled a kontakt na prodejny. Obsah se neupravuje u modulu ale v záložce "Konfigurace - Kontakty na prodejny"