Váš vlastní eshop ještě dnes!
PRESTASHOP - kvalitní eshop s českou podporou, testování ZDARMA

Šablony a vzhled

Vzhled eshopu závisí na


Šablona

Testovací eshop je založen se základní šablonou, tu lze však velmi jednoduše změnit.


Unimarket. Šablona Unimarkete je k dispozici v 5 výchozích barvách a různých šířkách sloupců. Instalace:

  • Administrace - Šablony: zvolte Unimarket a uložte nastavení
  • Administrace - Moduly: Vyhledejte Unimarket (modul), klikněte "Instalovat" a pak konfigurovat. V nastavení modulu zvolte barevnou variantu a počet sloupců


Phoenix. Tato šablona se dá rovněž instalovat pouhým navolením Administrace - Šablony. Pro šablonu neexistuje speciální modul jako je tomu v případě Unimarket a zatím jsou k dispozici dvě barevné varianty.


Komerční šablony. Pro Prestashop jsou k dispozici stovky, spíše ale tisíce komerčních šablon. Často obsahují vlastní zajímavé moduly, například různé slidery. Modernější šablony mají přibalen i konfigurátor s jehož pomocí lze nastavit použité barvy i řadu dalších vzhledových prvků.

Pravděpodobně největší výběr komerčních šablon je v oficiálním obchodu Prestashop. Všiměte si zejména ikonek "Responsive" a "Mobile" v levém sloupci. S jejich pomocí můžete vyhledávání omezit na šablony které jsou responsivní, tedy v určitém rozmezí se přizpůsobují šířce okna prohlížeče. "Mobile" pak znamená že k šabloně je přibalené samostatné mobilní téma. Mobilní téma je optimalizované pro mobilní zařízení (podobně jako mobilní téma v základní šabloně Prestashop).


Komerční šablony na testovacím eshopu Nahrávání komerčních šablon je v testovacím eshopu vyřazeno. Při přechodu na placenou verzi si pochopitelně můžete nahrát libovolnou šablonu, v praxi si však zákazník nejčastěji šablonu pouze zakoupí a zašle nám ji. Šablona je pak nahrána v rámci předplacené podpory, obvykle i se základním nastavením specifických modulů a překlady do češtiny.